Hakkımızda

Mehmet Yıldız Kimdir?

Mehmet Yıldız 2 Şubat 1987, İzmit doğumludur. Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Lisesi mezunu olan Mehmet Yıldız, 2010 yılında İzmir Ege Üniversitesi Matematik bölümünden mezun olduktan sonra formasyon eğitimini Muğla Üniversitesinde tamamlamıştır. Evli olan Mehmet Yıldız,  bir kız çocuğu babasıdır.

Milyonlarca takipçisi bulunan Mehmet yıldız, kitapları ve sohbetleri vasıtasıyla; YouTube, Instagram, Twitter, Facebook gibi sosyal mecralarda iman hakikatleri, sahabe hayatları, metodoloji dersleri ve bir çok konuya dair videolar paylaşmaktadır.

ÖZEL YAŞAMI

İzmit de doğan Mehmet Yıldız, ilkokul üçüncü sınıfa kadar orada kaldı. O dönemden sonra babasının tayin işinden dolayı Mersin’e geldi. Eğitim hayatının kalanına burada devam eden Mehmet Yıldız, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesini bitirdikten sonra 2005 yılında İzmir Ege Üniversitesi’ne Matematik Bölümü okumak için gitti. 2010 yılında üniversiteden mezun olan Mehmet Yıldız, formasyonunu Muğla’dan aldı. Mehmet Yıldız evli olup bir çocuk babasıdır.

Kitapları

 1. Aşk Neden Can Yakar?
 2. Aşk 5 Vakittir
 3. Benden Vazgeçme Ya Rab
 4. Başlarım Senin Aşkına
 5. Bu Kitabı Sakın Okuma Sinirlerin Alt Üst Olur
 6. Evlilik Kader midir?
 7. Arayış
 8. Nasıl Dayandın Ya Resulullah (sav)
 9. Allah ile Konuşturan Namaz
 10. Cennetle Müjdeli 10 Sahabe

 

Şiirleri

Seslendirdiği Şiirler

 1. Bir Gece (Mehmet Akif Ersoy)
 2. Nur Dediler
 3. Geçilmez (Necip Fazıl Kısakürek)
 4. Hz. Muhammed’in (sav) Taif duası
 5. Dava Adamına Mektup (Zübeyr Gündüzalp)
 6. Sende Kurtuluş Arar Gibisin – Taha (Hekimoğlu İsmail)

 

Kendisine Ait Olan Şiirler

 1. Yakışmıyor Cepheyi Terk Edişin
 2. Bu Şiir Sizi Ağlatacak – Sabret
 3. Benden Vazgeçme Ya Rab
 4. Böyle Bitmesin Bu Gece
 5. İzlersen Ağlamak Zorunda Kalırsın – Yalnızlık
 
HAYALHANEM DÖNEMİ

Çocukluk arkadaşının kendisine hediye ettiği kitapla, lise döneminde Risale-i Nur’larla tanışan Yıldız, hayatının her döneminde insanlara Allah’ı anlattı. İlk anlatımına çocukluk arkadaşına menkıbe anlatarak başlayan Yıldız’ın bu süreci, üniversite okumak için gittiği İzmir’de de devam etti. İzmir’de birçok medreseye gidip Allah’ı anlatan Yıldız, belli bir zaman sonra kürsüde sohbet vermeye başladı. 2013 yılında Mersin’e dönen Yıldız, anlatımına orada devam etti.

İçlerinde Yıldız’ında bulunduğu birkaç arkadaş yatakta ölmemek, ahirette hesap verebilmek, önce kendi imanlarına sonra da başkalarının imanlarına yetişmek niyetiyle kendilerine bir gaye-i hayal edindiler ve Mersin’de küçük bir daire kiraladılar. Böylelikle Hayalhanem Mersin süreci başladı. İnsan yetiştirme, gönüllere ulaşma, insanlara iman ilmini anlatabilme için açılmış bu medrese belli bir süre küçük yerinde devam etse de bir gün ihtiyaçları karşılayamaz, gelenlere yetemez oldu ve bu üç arkadaşın gönlünde Mersin için yeni bir mefkûre peyda oldu.

IMG 2226
my 1 foto ist mehmet yıldız
6 katli
my kapak 2 mehmet yıldız
hayalhanem mehmet yildiz5 1 1 scaled 1
homepage 1024x500 1

HAYALHANEM MERSİN 4 KATLI DÖNEMİ

Mersin’deki küçük medresenin ihtiyaçları karşılamaması sonucu üç arkadaşın yüreğinde oluşan sancının meyvesidir Hayalhanem 4 Katlı. Dünya ehillerinin küçük, basit işleri için bile büyük iş yerleri, mekanları varsa Allah’ı anlatan bizlerin neden büyük bir medresesi olmasın diye dertlendikleri yerdir. Sene 2013’te Yıldız’ın da içlerinde bulunduğu 3 arkadaş toplandılar ve daha büyük bir medrese için arsa aldılar. Onların bu niyetini duyan diğer insanlardan kimileri beton, tuğla kimileri de halı, klima gibi medresenin ihtiyaçlarını alarak destekte bulundular ve medrese bugün ki haline ulaştı.

HAYALHANEM İSTANBUL PROJESİ

2019 yılında, aynı hedef doğrultusunda, Beşiktaş’ta 190 metrekarelik bir yerde de Risale-i Nur dersleri anlatılmaya başlandı. Buradaki küçük medrese de ihtiyaçları karşılamayınca 2022 yılının Mart ayında İstanbul Şişli’de 6 Katlı medrese kiralandı. Medresenin satın alınması ve orada da gönüllere ulaşmak, insanlara Allah’ı anlatmak için çalışmalar devam ediyor.

İŞ YAŞAMI

Belli bir dönem matematik öğretmenliği yapan Yıldız, hem özel sektörde hem de devlet dairesinde görev aldı. Özel sektörde dershanede görev alan Yıldız, aynı zamanda öğrencilerine birebirde dersler de verdi. Devlette ise yarım yıl Mersin Kalkavan Anadolu Lisesinde, 1 yılda Urfa Bozova Yaylak Anadolu İmam Hatip Lisesinde vazife aldı. Şu an matematik öğretmenliği vazifesine devam etmemektedir. Kendisi Hayalhanem Mersin ve Hayalhanem İstanbul’un kuruluşuna öncülük etmiş ve hâlen birçoğunun yönetim ve istişare kurullarında görevli olarak bulunmaktadır. Lise döneminden beri bir şeyler yazan Yıldız, kitap yazmaya Hayalhanem süreciyle beraber başlamıştır.

Sıkça Sorulan Sorular

Başka bir ilde bulunmaktayım. Hayalhanemi ziyaret edebilir miyim?

Ziyaret edebilirsiniz ancak bunun için önceden Hayalhanem ile iletişime geçip bilgi almalısınız.

Mehmet Yıldız'a hangi platformlardan ulaşabilirim?

Hayalhanem nerededir?

Hayalhanem Mersin ve İstanbul’da yer almaktadır. Ayrıntılı adres bilgisi için web sitemizin iletişim bölümüne buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hayalhaneme maddi destek olmak istiyorum, bunun için ne yapmalıyım?

Öncelikle bize yapacağınız her destek için teşekkür ederiz. Dilerseniz web sitemizin bağış bölümünü kullanarak online bağış yapabilirsiniz yada Hayalhanem’in banka hesabına doğrudan para yatırabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için web sitemizin bağış bölümüne bakabilirsiniz.

Başka illerde de Hayalhanem gibi mekanlar var mı? Varsa hangi illerde?

Hayalhanem Mersin ve İstanbul’da yer alan resmi bir kuruluştur. Başka yerlerde herhangi bir şubesi olmadığı gibi herhangi bir kuruluş ile de bağı bulunmamaktadır.

Hayalhanem herhangi bir cemmate ya da kuruluşa bağlı mıdır?

Hayalhanem herhangi bir cemaate ya da kuruluşa bağlı değildir.

204063a6 2 yatay61
78023aa2 3 5 1

Hayalhanem Template

Daha fazla bilgi, yakında…
204063a6 2 yatay61
78023aa2 3 5 1

Hayalhanem Külliye

Daha fazla bilgi, yakında…
f81c03db f 7c95319a 7 6 3 1024x516 1
high rise building 1024x621 1

Hayalhanem Garden

Daha fazla bilgi, yakında..
f81c03db f 7c95319a 7 6 3 1024x516 1
high rise building 1024x621 1

Hayalhanem Akademi

Daha fazla bilgi, yakında…
f81c03db f 7c95319a 7 6 3 1024x516 1
high rise building 1024x621 1

Hayalhanem Avrupa

Daha fazla bilgi, yakında…
Hayalhanem Mersin Foto 1 1
Hayalhanem Mersin Foto 2 1

Hayalhanem Mersin

Daha fazla bilgi, yakında…
Hayalhanem Istanbul Foto 1
Hayalhanem Istanbul Foto 2

Hayalhanem Istanbul

2019 yılında Beşiktaş’ta küçük kiralık bir daire ile İstanbul serüveni başladı. Bir süre sonra daha büyük bir yer arayışının ardından 2022 yılında Hayalhanem İstanbul 6 Katlı açıldı.